Borsa Kanseri TÜYO

 

                               TÜYO sen nasıl bir şeysin yaa       Kiminle borsa muhabbetine girsen hemen tüyo var mı diye karşılık verir. Aslında bu kısa yoldan para kazanmak hayali ile alakalıdır. Bu tüyo kelimesi insanın içini kemirip duran bir hastalıktır  aslında onun hakkında ne hayaller kurulur işte abi bizim bir arkadaştan  çok sağlam tüyo geldi  10 bin TL yatıracam para 1 ayda 3 e katlayacak hayaller hayaller .. bizim arkadaşa gidip 500 TL borç istesek vermez ama konu borsa olunca hiç bilmediği kağıda parayı yatırır kısa sürede zengin olacak  ya.

      Değerli dostlar maalesef böyle olduğumuz sürece işte o manipülatörlerin tuzakları her zaman işler kapanlar her zaman avı tutar.

      Bin bir zorlukla kazandığımız o paralar bir anda buhar olur gider ve  ondan sonra borsa kelimesini duymak istemeyiz. Sonra borsa kötü ama kardeşim borsa sana bir şey yapmadı ki sen yaptın kendi kendine.

       Borsayla ilgili ne hikayeler  duymuşsunuzdur mutlaka çevrenizde . Sanırım 9-10 yaşlarındaydım babamın bir arkadaşı bir akşam babamla otururken borsadan bahsetti hayatımda ilk defa borsayı o zaman duymuştum. Ya işte Ali abi bir arkadaş şundan almış para 2 ay sonra bisiklet parasına düşmüş( o bisiklet parası lafını hiç unutmamJ ) sonra bir para kazanmış anlatamam. Tabii babamın arkadaşının borsa ilgili bir bilgisi var mı yok tabii ki o da tüyo peşinde koşan tiplerden.Neyse babam bir miktar bir kâğıt aldı sonra zararına sattı ne oldu zarar ve zaman kaybı. Ondan sonra borsa kötü  ( aslında o zaman alıp o kâğıdı unutsaydı şimdi çok zengindik)İşte bu da uzun vade yatırımcılığın güzelliği ilerleyen günlerde bunu da anlatacam.

       Aslında olay  araştırmak , okumak , içerde ve dışarıda ki haberleri takip edebilmektir. Sen bilgili olursan olaya vakıf olursan kimsenin tuzağına düşmezsin. Eğer bilgi sana zor geliyorsa o zaman borsada ne işin var? Kimsenin lafıyla  borsaya girmeyin . Kolay para diye bir şey yok aslında para kazanmak istiyorsan araştırmacı olacaksın.

       Dostlarım borsanın kuralları 1800 lü yıllardan beri yani Dow efendiden beri pek değişmedi aslında ama anlayabilene ; Dow teorisinide ilerleyen günlerde anlatacam. O yüzden lütfen tüyo peşinde koşmayalım çünkü o tüyo size gelene kadar zaten fiyatlanmıştır muhtemelen siz son alıcısınızdır yani kağıdı sizde patlatacaklardır.

        Sözün özü araştırma kulağın delik olması ve  temel ve teknik analiz hakkında biraz bilgi sahibi olmak.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir