Neden Uzun Vade

NEDEN UZUN VADE

Zaten uzun vade elimizde tutsak para kazanırız dediğinizi duyar gibiyim;  o zaman neden bu acele.. Her şeyin farkındayız ama yapmıyoruz her işte olduğu gibi. Heyecan arıyorsan finans piyasaları yeri değil buna emin olun çünkü sonuçları çok kötü olabilir. Evlilikler mal mülk bireysel ilişkiler her şey bir anda yok olur anlayamazsın bile. Adrenalin istiyorsan başka şeylere yönelin lütfen.

Burada amacınız para kazanmak ise kesinlikle uzun vade ama sağlam araçlarda. Ne olduğu belirsiz 2 sandalye ve 1 masadan ibaret şirketlere yatırım yaparsanız sonuçları kötü olur inanın satmaya bir başladılar mı sen satmaya fırsat bile bulamazsın.

Bazı insanlar ne yazık ki hırslarına yenik düşüp kısa sürede zenginlik hayali ile kısa vadede  trade yaparak para kazanmaya çalışırlar. Belki belli bir süre kazanırlar ama inanın çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçüncüsünde mutlaka çakılır ve öyle bir çakılır ki bırak kazandığını her şeyi kaybeder. Evet her şeyi sadece parayı değil  belki aile içi dramlar bile yaşanabilir. Neden huzursuzluklar yaşansan ki amacımız şu süreli hayatımızda mutlu mesut yaşamak değil mi ?

Hırs yapmayalım lütfen hırs ve sabırsızlık bu iki ikili bir araya geldi mi insanın başında felaketler zinciri başlar. Trendleri çizip geleceği parlak bir şirketten uygun alım yerinde alımı yaptıktan sonra kapatın ekranı gitsin. İşinize gücünüze bakın unutun onu. Evet doğru duydunuz .Şimdi evet ama doğru alım yeri neresi ? dediğinizi duyar gibiyim. Onu da sonraki yazılarımda paylaşıcam. Unutmayın en iyi ekran  15 dakikalık  gecikmeli ekrandır.

Önce geleceği parlak karını her sene yükselten özvarlıklarını arttıran ve bunun gibi şirketi belirleyelim sonra trendleri çizelim destek ve direnç noktalarını belirleyelim ve ekranı kapatalım en az 5 sene unutalım  . Kimseyi dinleme kendi stratejini kendin belirle kimsenin aklıyla paranı çarçur etme ama bunları yapabilmen için biraz bilgi sahibi olmak yani temel ve teknik analizi her zaman birleştirmek gerekir. Eğer finans piyasalarına yatırım yapmak istiyorsanız elinizi biraz taşın altına koymak lazım  bilgi sahibi olmak lazım yoo ben yapamam diyorsan o zaman hiç bulaşma dostum. Öyle üç kuruşa beş köfte yok bu hayatta. Felaket tellallarını hiç duyma bile yok piyasalar düşecek yok şu yok bu düşerse bile düştüğü gibi çıkar. Sistemin işlediği sürece para kazanırsın.

Bakınız Koç Holding çok uzağa gitmeyelim 2008 civarında 2,5 civarlarında işlem görürken 2017 sonu itibariyle 18 civarında işlem görmüş yaklaşık 10 sene gibi bir sürede daha bedelsiz sermaye artırımlarını hesaplamadan .Tüpraş 2008 senesinde 15 civarı işlem görürken 2017 senesinde 125 civarından işlem görmüş dediğim gibi daha  temettüleri hesaba katmadık:=)

Sevgili dostlar doğru yatırımla ne emlak sektöründe ne de başka bir sektörde bu parayı kazanamazsınız o yüzden borsa can dır. Sadece bilgi ve araştırmak her zaman dediğim gibi….

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir